Pobliskie lasy – okoliczni mieszkańcy mówią, że nie ma lepszej „miejscówki” na grzyby, jak Nowy Kraków. Raj dla prawdziwych grzybiarzy, a zapewne jeszcze większy dla amatorów, gdyż niemalże każde wyjście kończy się obfitymi zbiorami, tj. pełnymi koszykami. Okazy, jakie można znaleźć na naszych terenach to prawdziwki, kurki, podgrzybki, kozaki oraz oczywiście maślaki. Poza walorami smakowymi, nasze lasy dostarczą Państwu pięknych walorów estetycznych oraz pełni relaksu, tereny przygotowane są zarówno dla rowerzystów, jak i miłośników wycieczek pieszych, czy też zwolenników dwóch kijków. Nasze lasy to również Rezerwat „Słowińskie Błota” – obejmuje obszar około 145 ha. Jest to najlepiej zachowane w Polsce torfowisko wysokie typu bałtyckiego. Na terenie tym występuje 37 gatunków roślin naczyniowych, 41 gatunków mszaków oraz 45 gatunków porostów.
Rzeka Grabowa – w odległości 2 km od naszego gospodarstwa. Rzeka o charakterze górskim, bogata w ryby łososiowate – cóż więcej potrzeba wędkarzowi do szczęścia? A dla rodziny wędkarza, nie do końca zainteresowanymi rybami, możemy śmiało polecić piesze wędrówki między rzeką, a polami i lasami, a dla tych jeszcze bardziej aktywnych – na rzece jest możliwość zorganizowania spływu – a to jest dopiero atrakcja i jakie widoki!
Królewskie Miasto Darłowo – miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, stolica ziemi darłowskiej o bogatej historii. Gród i osada słowiańska istniały już we wczesnym średniowieczu. W roku 1312 z rąk rodu Święców otrzymało prawa miejskie. To tu spędził ostatnie lata swojego życia i zmarł w 1459 roku Eryk I zwany „Ostatnim Wikingiem Bałtyku” – książę pomorski, król Danii, Szwecji, Norwegii. W Darłowie warto zobaczyć :
Zamek Książąt Pomorskich, zbudowany w latach 1352 – 72 przez księcia Bogusława V, styl gotycki – obecnie siedziba Muzeum Regionalnego.
Brama Kamienna z XIV wieku.
Ratusz miejski, przebudowany w 1725 roku, obecnie siedziba władz miejskich.
Pomnik Rybaka z 1919 roku, wystawiony ku czci ludzi morza.
Kościół Mariacki z XIV wieku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, styl gotycki. W bocznej kaplicy pod wieżą znajdują się sarkofagi księcia pomorskiego Eryka 1 oraz księżnych Jadwigi i Elżbiety – żon dwóch ostatnich książąt pomorskich.
Kościół p.w. św. Jerzego zbudowany w XV wieku.
Kościół parafialny p.w. św. Gertrudy z XV wieku, styl skandynawski gotyk. Oryginalna dwunastoboczna budowla jedyna w Polsce.
Po więcej informacji na temat regionu, zabytków i atrakcji zapraszamy na www.darlot.pl